GRAPPLING /BJJ NO gi W MMA ACADEMY KRAKÓW

Treningi grapplingu i bjj w MMA Academy Kraków od samego początku funkcjonowania są bardzo popularne. W naszych grafiku znajdziesz treningi bjj nogi/ grapplingu codziennie! To co odróżnia nas to współczesne spojrzenie na formułę walk bez kimon. Ponadto na treningach  znajdziesz również elementy zapasów pod BJJ/ Grappling, dzięki temu poznasz pełen wachlarz technik wykorzystywanych w sportach chwytanych, a także pomoże Ci rozwinąć Twój parter pod MMA!

Co to jest GRAPPLING ?

Grappling i BJJ należą do sportów chwytanych, w których celem jest obezwładnienie przeciwnika i poddanie go za pomocą dźwigni lub duszeń. W sportach tych nie wykorzystuje się uderzeń ani kopnięć, dzięki temu zawody w brazylijskim jiu jitsu/ grapplingu są bardzo popularne. BJJ zyskało na popularności po wygraniu całego turnieju podczas UFC 1 przez Royce’a Gracie. Rodzina Gracie uznawana jest za pionierów brazylijskiego jiu jitsu na świecie. W MMA Academy Kraków treningi BJJ/ GRAPPLING odbywają się w formule bez kimon.

Jak wyglądają treningi GRAPPLINGu w MMA Academy Kraków

  1. Część techniczna: na każdym treningu nasi trenerzy Bartosz Kowal i Patryk Smoszna tłumaczą techniki zaczerpnięte od jednych z najlepszych trenerów na świecie. Każda technika dopasowana jest do możliwości i stopnia zaawansowania grupy. 

  2. Aktywne drille: poza samą nauka technik treningi zaprogramowane są tak, aby z techniki wykonywanej bez oporu jak najszybciej przejść w robienie techniki z delikatnym oporem i odpowiednimi reakcjami partnera. Dzięki temu proces nauki technik jest znacznie przyśpieszony. 

  3. Specyficzne sparingi/ zadaniówki: w wielu klubach bardzo często zaniedbywana cześć treningu. Poza nauka technik na treningu ważną rolę odgrywają zadaniówki, czyli rundy specyficzne z nałożonymi ograniczeniami. Sprawiają one, że nauczysz wykorzystywać się poznane wcześniej techniki w realnych sytuacjach sparingów. 

  4. Sparingi: Na koniec każdego treningu odbywają się pełne rundy sparingowe. Jeżeli zaczynasz swoja przygodę dopiero po kilku treningach zostaniesz powoli wdrażany w tę część treningu.

  5. Podział na grupy zaawansowania: w Akademii obowiązują podziały na grupy zaawansowania, dzięki temu każdy znajdzie grupę odpowiednia dla siebie. Jeżeli nie miałeś nigdy styczności z BJJ/ GRAPPLINGIEM to dobrym wyborem będzie grupa początkująca. Jeżeli trenujesz ok 3-4 miesiące śmiało możesz udać się na grupy bardziej zaawansowane. 

Dlaczego warto zacząć trenować GRAPPLING i bjj w MMA Academy Kraków?

Metodyka treningowa i programowanie treningów konsultowane są z jednymi z najlepszych trenerów na świecie. Nasi trenerzy ciągle rozwijają się pogłębiając swoją wiedzę podczas wyjazdów do największych klubów BJJ w Polsce i na świecie. Ponadto treningi grapplingu odbywają się codziennie, dzięki temu progres gwarantowany!

Na treningach poznasz zagadnienia techniczne, poprawisz swoja kondycję i sprawność, a także przygotujesz się do zawodów, gdy uznasz, że chcesz rozpocząć starty w brazylijskim jiu jitsu!

grupa osób trenująca grappling w krakowie

Trenerzy GRAPPLINGU / BJJ NO GI w MMA Academy Kraków:

Dokładnie tak, jak pisaliśmy wyżej treningi BJJ/ GRAPPLING w MMA Academy Kraków prowadzą Patryk Smoszna i Bartosz Kowal, wiec czas na parę słów o nich:

BARTOSZ KOWAL
trener grapplingu w krakowie

BARTOSZ KOWAL-  założyciel MMA Academy Kraków i główny trener BJJ No Gi/ Grapplingu. Jest zawodowym zawodnikiem MMA, ale od dłuższego czasu głownie koncentruje się na treningach brazylijskiego jiu jitsu. Chęć ciągłego zagłębiania się w świat BJJ sprawiła, że w zeszłym roku spędził kilka miesięcy w jednym z najlepszych klubów BJJ na świecie, czyli B Team jiu jitsu. Na codzień trenując z takimi osobami jak: Craig Jones, Nicky Rodriguez, Nicky Ryan, Jozef Chen i wielu innymi. Poza nauką nowych technik rozwijał się również jako trener poznając metodykę i formę treningów najlepszych zawodników na świecie. Ponadto cały czas jest aktywnym zawodnikiem MMA oraz BJJ. Na swoim koncie ma tytuły Mistrza Polski MMA, medale z Mistrzostw Polski BJJ i Grapplingu, czy medale z kategorii PRO ADCC. Stoczył ponad 50 walk amatorskich MMA i dwie zawodowe, dzięki temu bardzo dobrze wie jak przenieść brazylijskie jiu jitsu do MMA. 

Zobacz Trening GRAPPLINGU W KRAKOWIE poprowadzony przez Bartosza Kowala

PATRYK SMOSZNA:

Trener grapplingu

Patryk Smoszna-  brązowy pas brazylijskiego jiu jitsu pod Murillo Santaną(Unity jiu jitsu). Jeden z najlepszych zawodników BJJ w Polsce. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski trzykrotnym medalistą Mistrzostw Europy w purpurowych i brązowych pasach. W 2022 do swojego dorobku medalowego dołożył dwa medale z Mistrzostw Świata IBJJF w kategorii purpurowych pasów BJJ. Jako trener bardzo dużą uwagę poświęca prawidłowej technice. na  W MMA Academy Kraków Patryk prowadzi grupę początkująca BJJ No Gi/ GRAPPLING. 

Patryk Smoszna dla portalu Grapplerinfo.pl

Pełny wywiad dostępny tutaj: wywiad z Patrykiem

Ludzie w różnych kategoriach wagowych w trakcie treningu mma

Dołącz do najlepszego klubu mma w krakowie!

Dołącz do elitarnej ekipy MMA! Rozwiń swoje umiejętności w MMA Academy Kraków - miejscu, gdzie rodzą się mistrzowie. Zacznij trenować już dziś! Zdobądź umiejętności, siłę i determinację potrzebną w walce!